Co dělat, když potřebuji zažádat o vydání integrovaného povolení Co dělat, když potřebuji zažádat o vydání integrovaného povolení

Koho se žádost o integrované povolení týká:

  • Provozovatel provozuje nebo bude provozovat zařízení, které splňuje definici pojmu "zařízení" podle § 2 písm. a) zákona č. 76/2002 Sb., v platném znění (zákon o integrované prevenci).
  • Zařízení vykonává jednu nebo více průmyslových činností, které jsou uvedeny v příloze č. 1 zákona č. 76/2002 Sb., v platném znění.
  • Zařízení kapacitně naplňuje svoji kategorii (klíčová je projektovaná kapacita). Některé kategorie prahovou hodnotu pro kapacitu uvedenou nemají (např. kategorie 4 Chemický průmysl).
  • Zařízení nemusí vykonávat průmyslovou činnost, která je uvedena v příloze č. 1 zákona o integrované prevenci a provozovatel zařízení chce přesto dobrovolně požádat o vydání.

Řídící legislativa: zákon č. 76/2002 Sb.(§ 2 písm. a); příloha č. 1; § 4), vyhláška č. 554/2002 Sb. ve znění vyhlášky č. 363/2010 Sb.

Více informací naleznete v georeportu.

 

Ve spolupráci s daty Environmentálního helpdesku (seznam životních situací) Vám geoportál formou jednoduchého průvodce nabízí interpretaci vybraných užitečných informací ze zákonů vztažených na uživatelem zvolenou lokalitu. Pro vytvoření Georeportu stačí pouze zvolit téma a vybrat zájmové území v mapě. Výsledný Georeport obsahuje mapový výřez zájmového území doprovozený vysvětlující textovou částí a seznamem příslušných úřadů, které se týkají zvoleného tématu.

Mezi zde uváděnými georeporty jsou i ty, které vznikly na základě spolupráce s různými organizacemi nebo například správci sítí.

Předtím, než se pustíte do samotného generování georeprotu, si můžete přečíst více informací o konkrétním georeprotu na jeho stránce.

English (United States) čeština (Česká republika)