Webináře k vybraným službám programu Copernicus

9.3.2021

CENIA, česká informační agentura životního prostředí pořádá sérii webinářů věnovanou vybraným službám programu Copernicus. Série navazuje na odborné semináře CENIA Spatium naturalis per humana vita – Prostředí pro život člověka a rozšiřuje je v oblasti evropského programu pro pozorování Země – Copernicus.


Cílem webinářů je seznámit účastníky se službami a produkty programu Copernicus. V rámci webinářů budou představeny příklady využití dat a produktů programu Copernicus v praxi ve světě i u nás. Webináře se zaměří na služby pro monitorování území (CLMS), atmosféry (CAMS) a změny klimatu (C3S).


Semináře budou probíhat od března roku 2021 online formou. 1. webinář Služba programu Copernicus pro monitorování území se uskuteční ve středu 24. března 2021 od 13:00 do 14:30 a bude zaměřen na službu programu Copernicus pro monitorování území. V rámci semináře bude zástupcem České geologické služby účastníkům představena nová služba European Ground Motion. Prezentaci o vybraných produktech služby Copernicus pro monitorování území a jejich využití poté přednese zástupce CENIA. Účastníci se dozvědí mj. i o využití vrstvy Corine Land Cover v procesu zpracování strategických hlukových map.


Pro účast na webináři je nutná předchozí registrace zde. Přihlášení účastníci obdrží den před konáním na svůj uvedený e-mail odkaz pro připojení.


V případě dotazů se neváhejte obrátit na tajemnici Národního sekretariátu GEO/Copernicus Mgr. Ninu Liberdu, případně vědeckého tajemníka CENIA Mgr. Víta Cézu.

English (United States) čeština (Česká republika)